sohbete başla

Sohbete Başla

Hızlı bir şekilde takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine varabilirsin.

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Yahoo Sohbet Odaları
Son Yorumlar
Görüntülenecek bir yorum yok.

Yahoo Sohbet Odaları

Yahoo Sohbet Odaları
çevrimiçi etkileşimde bulunmak ve sosyalleşmek isteyenler için ilk ve en popüler alternatifler arasındaydı. Yahoo sohbet odaları eskisi kadar yaygın olmasa da, yeni insanlarla bağlantı kurmak, tavsiye almak ve önemli sohbetler yapmak için hala iyi bir alan. Bu makale Yahoo sohbet odalarının gelişimini, nasıl çalıştıklarını ve bunların kullanımına ilişkin güvenlik ipuçlarını tartışacaktır.

Yahoo sohbet odaları Yahoo’nun İkonik Mesaj Panolarına Kısa Bir Bakış

1998’de Yahoo, İnternet kullanıcıları arasında hemen popülerlik kazanan sohbet odaları oluşturdu. Yahoo, webin ilk günlerinde öncüydü ve anlık mesajlaşma hizmetleri Yahoo Messenger’ın oldukça popüler sohbet odaları vardı. Yeni sohbet odalarının oluşturulması gibi bireysel görüşmeler veya temalı grup sohbetlerinin her ikisi de mümkündü.

Yahoo sohbet odaları, insanların odaklarını Facebook ve Twitter gibi daha mobil uyumlu platformlara ve AIM ve Line gibi mesajlaşma programlarına kaydırmasıyla kullanımları azalmaya başlamadan önce, 90’lı yılların sonlarında ve 2000’li yıllarda en popüler dönemlerindeydi. Kısmen “uygunsuz içeriğin çoğalması” nedeniyle, Yahoo Messenger 2012 yılında halka açık sohbet odalarını kapattı. Ancak kullanıcılar yine de diğer Yahoo Messenger kullanıcılarıyla özel görüşmeler yapabilir.

Yahoo’nun Sohbet Odalarının İşlevlerini Anlamak

Yahoo’nun sohbet odalarının kullanımı ve anlaşılması kolaydır. Kullanıcıların bir sohbet grubuna katılabilmeleri için bir Yahoo hesabına ve Yahoo Messenger uygulamasına ihtiyaçları olacaktır. Oturum açtıktan sonra müşteriler mevcut sohbet odalarından herhangi birini ziyaret edebilir veya kendilerininkini oluşturabilir. Kullanıcılar ayrıca diğer kullanıcılarla birebir etkileşimde bulunabilir veya grup tartışmalarına katılabilir.

Duyguları iletmek veya metin tabanlı bir konuşmada anlamı iletmek için kullanılan ifadeler veya küçük semboller, Yahoo sohbet odalarına özel bir özellikti. Kullanıcıların fotoğraf ve dosya alışverişi yapması ve alması sağlanarak daha görsel ve katılımcı bir deneyim sağlandı.

Yahoo Gruplarında Kendinizi Korumaya Yönelik İpuçları

Diğer çevrimiçi etkinliklerde alacağınız önlemlerin aynısı, Yahoo sohbet odalarını kullanırken de alınmalıdır. Düşünülmesi gereken bazı şeyler aşağıdaki gibidir.

Özel verilerinizin güvende olduğundan emin olun: Bir sohbet odasında sohbet ederken gerçek adınızı, adresinizi, telefon numaranızı veya diğer tanımlayıcı bilgilerinizi vermekten kaçının.

Eksilerine dikkat edin: bazı vicdansız kişiler, kullanıcıları kandırmak veya manipüle etmek için çevrimiçi forumları ve diğer halka açık forumları kullanabilir. Bu tür taleplere yanıt olarak tanımadığınız kişilere para vermeyin veya kişisel bilgilerinizi vermeyin.

Çevrimiçi ortamda gerçek ilişkiler kurmak mümkün olsa da, biriyle ilk kez yüz yüze tanışırken dikkatli olmak akıllıca olacaktır. Eğer mümkünse, yanınızda bir refakatçi getirin ve halka açık bir alanda buluşma ayarlayın.

Bir konuşma veya bir kişiyle ilgili bir şey sizi rahatsız ediyorsa, iç güdülerinizi dinleyin ve oradan ayrılın.

Sonuç olarak, Yahoo sohbet odaları benzer düşüncelere sahip kişilerle bağlantı kurmak ve derinlemesine tartışmalar yürütmek için harika bir yer olabilir. Bunları kullanan kişi sayısı eskisi kadar yüksek olmayabilir ancak benzer ilgi alanlarına sahip kişileri bulmak için hâlâ faydalıdırlar. Yahoo sohbet odalarını sık sık ziyaret ediyorsanız dikkatli olun ve kişisel bilgilerinizi koruyun.

Kategori:

Henüz yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir